Společenská odpovědnost

REKLAMNÍ TAŠKY s.r.o. myslí i na ostatní

Naše společnost se pravidelně zapojuje do různých charitativních činností. Velmi dobře si uvědomujeme, že není dobré stále jen brát, ale také dávat nazpět. To, že se zapojujeme do různých akcí nebo určitou částkou pomáháme ostatním, nám dělá obrovskou radost a jsme rádi, že toho můžeme být součástí. Úsměv na tváři lidí, kterým pomůžeme, je důvodem, proč bychom v tom měli pokračovat i nadále. Můžeme tak pomoci lidem, kteří neměli tolik štěstí, a to je jedna ze základních hodnot naší společnosti.

Snažíme se jít tímto způsobem příkladem a věříme, že naši zákazníci tuto snahu o změnu světa k lepšímu uvítají a zapojí se do toho společně s námi.

Pojďme se podívat, do kterých projektů se vlastně zapojujeme.

Obědy pro děti

Věděli jste, že až 15 % dětí na základních školách nemá peníze na obědy? Od toho je tu právě tento projekt, který se každým rokem snaží pomoci dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit svým dětem obědy ve školních jídelnách. Snaží se o to, aby se děti měly kde najíst a mohly mít alespoň jedno teplé jídlo za den, i přestože se jejich rodiče snaží tuto složitou situaci řešit.

Projekt Obědy pro děti je jedním z obecně prospěšných projektů společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., který funguje od září roku 2013. Jsme rádi, že se tohoto projektu můžeme společně s touto organizací účastnit jako jeden z jejích partnerů. Z vybraných zakázek vybíráme 1-3 % peněz, které putují přímo na tento projekt.

Dokážeme si představit, jak těžké to může být pro rodiny, které jsou ve finanční nouzi. Děti, které si nemohou dovolit obědy ve školních jídelnách, jsou nejen hladové, ale často jsou také vyloučené z kolektivu svých spolužáků a tomu se i my snažíme zabránit. Doposud jsme už darovali desítky tisíc korun na tuto dobrou věc pro naše nejmladší.

Finanční částka je poskytována prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy, a tím se garantuje, že peníze půjdou přímo tam, kam jsou opravdu určené.

MAMA darem

Mama darem je nezisková organizace vytvořená za jediným účelem – pomoci ženám s rakovinou prsu. Tato organizace funguje už od roku 1999 a za svou dobu své působnosti pomohla už mnoha ženám. Každým rokem pomůže tisícům žen a jejich rodinám vypořádat se složitou situací, ve které se ocitly. 

Snažíme se této organizaci pomoci tím, že jim u nás zdarma vyrábíme tašky s jejich potiskem, aby mohla dále propagovat svůj projekt a myšlenku. Věříme, že vzhledem k čím dál většímu nárůstu tohoto pro ženy vážného onemocnění je zapotřebí, aby se o této skutečnosti dozvědělo co nejvíce lidí. K tomu jim právě pomáhají naše produkty, které lidem dávají najevo, že tato organizace funguje a neustále pomáhá. Rakovina prsu může postihnout každou ženu, a proto je potřeba získávat neustále nové prostředky na léčbu této nepříjemné nemoci.

Charitativní závod Od nevidím do nevidím

Každoročně se v městečku Stříbrná Skalice koná charitativní závod s názvem Od nevidím do nevidím pořádaný nevidovým běžcem a horolezcem Janem Říhou a Radkou Brothers. Jedná se o závod, kde si účastníci mohou vybrat z několika připravených tras, kterými se mohou vydat. Jedná se o tradiční událost tohoto města, při které se sejdou rodiny s dětmi, nevidomí běžci s doprovodem anebo jen nadšení sportovci, kteří si chtějí zazávodit.

Výtěžek z celé této akce pak putuje do dětského domova v Sázavě. Peníze pomáhají těmto dětem při letních táborech nebo například při podpoře jejich koníčků.

Celá myšlenka této události se nám velice líbí, a proto už třetím rokem závod podporujeme v podobě našich reklamních tašek s potiskem, aby na každý závod dorazilo ještě více lidí než na předešlé ročníky. Jsme potěšeni, že i takto můžeme lidem, zajímajícím se o sport, pomoci se záminkou charitativního účelu pro dětské domovy.

Výsadba stromků na Vysočině

Minulý rok jsme také pořádali výsadbu stromků na Vysočině jako kompenzaci za zakázku pro společnost Zoot, která si u nás objednala papírové tašky. Firmě Zoot jsme tento projekt společně s naší nabídkou představili a oni ho s radostí přijali. Celkem jsme nechali zasadit 500 nových stromků, kterými jsme se pokusili nahradit škodu, kterou jsme výrobou v podstatě způsobili.

Věříme, že tohle je správný způsob jak kompenzovat kácení stromů, které je potřeba pro výrobu našich papírových tašek. Určitě se do podobných projektů budeme pouštět i nadále, protože když si chceme něco z naší drahé přírody vzít, je potřeba to časem vrátit a mnohdy k tomu ještě něco přidat.