Povinné zpoplatnění plastových tašek od 1.1.2018

Povinné zpoplatnění plastových tašek od 1.1.2018

Od 1.1.2018 jsou dle zákona o obalech č. 477/2001 Sb,. podle implementace Směrnice EU č. 2015/720 obchodníci povini poskytovat lehké plastové odnosové tašky minimálně za náhradu nákladů, které odpovídají nákladům za její pořízení. Tato povinnost se týká lehkých plastových tašek se sílou fólie nad 15 mikronů, které jsou již dnes v potravinových obchodních řetězcích často zpoplatněné. Horní hranici ceny však zákon neupravuje.

Reklamní tašky s potiskem

Reklamní tašky s potiskem

Image, značka a zákazníci jsou atributy, za které firmy a společnosti dennodenně ve velkém obchodním prostředí bojují. Na trhu se setkává nespočet firem a každý se snaží prorazit a setřást toho druhého, zvítězit a být vždy o krok rychlejší než konkurence. Možná to zní zvláštně, ale v dnešní době je obchod prostě takový.

Ekologické tašky

Ekologické tašky

Udržitelnost je velice horké a čím dál tím více připomínané téma. Ještě aby ne, stále kolují zprávy o globálním oteplování, o růstu znečištění planety, o kácení deštných pralesů a tak dále. Ano, právě proto v současné době stále více firem začíná řešit tuhle problematiku a zamýšlí se, jak by mohly šetřit naší planetu, aby nedocházelo k dalšímu znečišťování.

Společenská odpovědnost

Naše společnost se pravidelně zapojuje do různých charitativních činností. Velmi dobře si uvědomujeme, že není dobré stále jen brát, ale také dávat nazpět. To, že se zapojujeme do různých akcí nebo určitou částkou pomáháme ostatním, nám dělá obrovskou radost a jsme rádi, že toho můžeme být součástí.